REKLAMA
< Cofnij

Droga do szczęścia

Droga do szczęścia
REKLAMA

Droga do szczęścia w budowie...+0
Jeszcze nikt nie dodał tapety do ulubionych.
Stwórz podobnego MEMa Pobierz

MEMa dodał:
ALDONA789
Data dodania:
06-11-2017 17:27
janeksjaneks
Odmawiaj grzecznie. Bez histerii, czy paniki, bo zastanawiasz się, co ktoś powie o tobie. Asertywność to wspaniała cecha, naucz się więc odmawiać, inaczej będziesz cały czas, wyczerpana i zmęczona. Jeśli chcesz i możesz pomóc, to działaj, jeśli nie, odmów, nawet za cenę obrazy drugiej osoby. Nikt cię za to nie zje, bo słowo „nie” nie oznacza, że ​​masz wszystko gdzieś, ale że cenisz sobie i innych na tyle, aby być uczciwym w takiej sytuacji.
10-12-2019 10:39
Odpowiedz
janeksjaneks
Nadal możesz być uprzejma, ale naucz sztuki kompromisu. Myśl o własnych potrzebach, bo nikt za ciebie tego nie zrobi. Nie stawaj na głowie, aby zadowolić innych, kosztem własnego dobrego samopoczucia i szczęścia.
10-12-2019 10:38
Odpowiedz
janeksjaneks
W opakowaniu człowieka, który wspaniałomyślnie zgadza się pomagać, a raczej pozwala się wykorzystywać wszystkim, jest osoba, która też ma swoje potrzeby. Pamiętaj ,o tym! Zapewne od dzieciństwa przywykałaś do myśli, że miłe, usłużne osoby mają w życiu łatwiej, są bardziej akceptowane, lubiane. To nie tak działa, bo przecież człowieka powinno się lubić za to, jaki jest, a nie co jest w stanie dla innych zrobić.
10-12-2019 10:38
Odpowiedz
janeksjaneks
Silnie zakorzenione przekonania ,są trudne do usunięcia, jeśli istnieją w życiu od zawsze. Ale świadomość skąd się bierze uległa postawa, pomaga walczyć z usłużnością. To, że rodzice wychowali cię w ten sposób nie oznacza, że ​​musisz nadal spełniać ich oczekiwania. Warto mądrze rozwijać poczucie ,własnej wartości i określić, że nie jesteś nikomu nic winna, aby się na wszystko zgadzać.
10-12-2019 10:36
Odpowiedz
janeksjaneks
Popracuj nad samooceną, bo jeśli ty nie będziesz traktowała się ,z miłością i szacunkiem, inni też nie będą mieli takiej potrzeby. Pomagaj innym, ale nie pozwalaj, by na twojej dobroci wyrastali egoiści. Taka zmiana sprawi, że zaczniesz przyciągać wspierających, a nie wykorzystujących cię ludzi.
10-12-2019 10:36
Odpowiedz
janeksjaneks
Mów to, co myślisz, a nie to, czego oczekują,od ciebie inni. Jeśli ktoś poprosi cię, w ostatniej chwili o pomoc, weź kalendarz, sprawdź swoje plany i dopiero daj odpowiedź, nie potakuj z marszu, bo głupio odmówić. Może nikt specjalnie za odmowę cię nie pokocha, ale przynajmniej nabierze, szacunku do ciebie i twojego czasu.
10-12-2019 10:35
OdpowiedzPodobne memy ze schematu:
Droga do szczęściaDroga do szczęścia

Włącz

0.0845 sekundy, Godzina: 16:44:45, MEM:2521.81 KB